Sztuki walki to niezwykle pociągająca rzecz, której warto się poświęcić. Aczkolwiek, mówiąc o tym temacie, należy dodać, że wyróżnia się kilka (jak nie kilkanaście) rodzai takich sztuk walki. Warto wybrać coś, co tak naprawdę będzie zgodne z sumieniem osoby, jaka chce podjąć się treningów. Chyba, że mowa o dzieciach, to rodzice wybiorą dla nich coś odpowiedniego. Jedną z propozycji, którą można znaleźć, jest aikido. Co na ten temat wiedzieć trzeba?

Harmonia, siła wewnętrzna i droga

Zanim zostanie wyjaśnione skąd tak naprawdę wzięła się ta sztuka walki, warto bliżej przypatrzyć się samej nazwie, gdzie:

  • AI – oznacza harmonię,
  • KI – oznacza siłę wewnętrzną,
  • DO – drogę.

Na aikido Łódź może tak naprawdę zapisać się każda osoba

Mówiąc wprost aikido to sztuka walki, której celem jest odnalezienie drogi do sharmonizowania siły wewnętrzne. Za tą sztukę walki odpowiedzialny jest Morihei Ueshiba, który żył pod koniec XIX wieku. Aczkolwiek, dopiero wiele lat później, ta japońska sztuka walki została nazwa. Nastąpiło to w roku 1942. Mówiąc o tej formie walk, nie można zapomnieć o Fundacji Aikikai, która powstała po II wojnie światowej. Aktualnie jest to najważniejsze centrum na świecie, odpowiedzialne za wszystko to, co związane jest z aikido. Prowadzi je aktualnie Moriteru Ueshiba, który jest wnukiem samego założyciela.

Dla kogo jest aikido?

Na aikido Łódź może tak naprawdę zapisać się każda osoba. Chyba można śmiało powiedzieć, że na organizowanych treningach mogą pojawić się dzieci małoletnie, jak również dorośli. Ba! Nawet, jeżeli senior uzna, że chciałby spróbować, jak najbardziej powinien spróbować swoich możliwości. Chociażby dlatego, że nie ma tu do czynienia z tak wymagającymi ruchami. Tym bardziej, że ma się tu do czynienia z bardziej widowiskową dyscypliną sportu. Mówi się tu bardziej o tym, że aikido ma formę relaksacyjną dla ducha i dla ciała. Uwaga! Wiele osób na pewno ucieszy się z tego faktu, że nie ma tu do czynienia z obciążającymi elementami.

Sztuki walki to niezwykle pociągająca rzecz, której warto się poświęcić

Jak często trenować aikido?

Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia zaawansowania i zaangażowania. Jeżeli ktoś jest na początku swojej przygody z tym sportem, powinien pozostać przy jednym treningu tygodniowo. Nie ma się co rzucać od razu na głęboką wodę. Dopiero jak ktoś poczuje, że aikido zaczyna go wciągać, może pomyśleć o zwiększeniu ilości treningów w jednym tygodniu do dwóch, a potem do trzech.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku dzieci, należy zwrócić uwagę także na ich inne obowiązki, w tym na szkołę. Tak, aby młodzi uczniowie byli w stanie pogodzić treningi z nauką, którą na pewno będą mieli. Wspomniani wyżej seniorzy mogą pozwolić sobie na większą swobodę w tej sprawie, jeżeli są na emeryturze.

Co trzeba wiedzieć?


Początkowe treningi na pewno nie będą wymagać żadnych specjalnych strojów. Nikt nie będzie od razu nakłaniał do zakupów kogoś, kto tak naprawdę nie jest zdecydowany, czy będzie chciał trenować. Dopiero z czasem, jeżeli ktoś już naprawdę wciągnie się w treningi, będzie mógł pomyśleć o strojach, jakie dedykowane są do treningu.

A jest ich kilka. Hakama to tradycyjne spodnie samurajskie, ale wiele osób przyznaje, że trenowanie w nich nie sprawia przyjemności, ponieważ krępuje ruchy. Gi to bluza i spodnie, jaka dedykowana jest do Ultimate Aki. Są jeszcze rashuguardy, które zbliżone są co ubrań, jakie nosi się na co dzień. Docenione są one za wygodę i komfort. Jeżeli ktoś nie ma pewność co do tego, w czym ma trenować, to powinien zapytać się osób, które bliżej znają tą dyscyplinę sportu. Tak, aby móc poznać aikido od najlepszej strony.