Aikido jest jedną z najbardziej znanych sztuk walki na świecie, z około 500 000 uczestników miesięcznie na całym świecie. Dla outsidera Aidkio jest prawdopodobnie jedną z bardziej dziwnie wyglądających sztuk walki. Uczestnicy noszą ubrania „ubierające się” i rzucają się na siebie nawzajem na nadgarstki i dużo się rzucają. Tak, z pewnością różni się od bardziej wojowniczych sztuk, takich jak Muay Thai. Ale za tym podejściem stoi metoda. Aikido Łódź cieszy się w obecnej chwili bardzo dużą popularnością.

Aikido jest z grubsza tłumaczone jako „droga harmonijnego ducha” i zostało założone przez Morihei Ueshiba około 1942 roku. Opiera się na tym, że uczeń Aikido używa swojego umysłu i ciała, aby dostosować się do energii atakującego w jednym harmonijnym ruchu, który wyłącza napastnika, pozostawiając go bez poważnych obrażeń. W rzeczywistości oznacza to, że aikidodysta bierze energię atakujących i przekierowuje energię, więc już nie istnieje. Aikido jest pod wieloma względami podobne do judo, ponieważ wykorzystuje energię atakującego przeciwko nim. Jeśli pociągną, Aikidoist będzie naciskał. (Używam terminu Aikidoist, ponieważ wierzę, że ludzie Aikido nie lubią terminu Aikidoka, jeśli się mylę, daj mi znać, a ja to zmienię) Jeśli zostaną popchnięci, Aikidoist pociągnie. Ale to wszystko, co jest podobne między sztukami. Aikido używa ruchów kołowych i sferycznych, aby odwrócić energię atakującego, a następnie często używa blokad stawowych do kontrolowania / rozbrajania ich po wyłączeniu. Chociaż objęcie całości Aikido wykracza poza zakres tego artykułu, oto niektóre z bardziej skutecznych technik. Ten pierwszy rzut służy do wysłania napastnika na ziemię, skręcając się pod nim i ściągając go na podłogę. Jest to bardzo potężna technika i może być używana do radzenia sobie z chwytami i uderzeniami nadgarstka.

Podsumowanie

Technika ta jest faktycznie widziana i stosowana na całym świecie przez funkcjonariuszy organów ścigania i wykorzystuje kombinację łamania równowagi i kontroli ramienia napastnika w stawie łokciowym. Jest to bardzo potężna technika, która działa przeciwko każdemu atakującemu. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych i potężnych technik Aikido, którą można surowo opisać jako technikę „clothesline” z pro wrestlingu. Jest to technika udarowa. Jest to prawdopodobnie jedna z bardziej znanych i spektakularnych technik w Aikido. Zasadniczo jest to blokada nadgarstka z rzutem (lub projekcją, jak nazywają je praktykujący Aikido). Nadgarstek jest odwrócony na zewnątrz, zmuszając ciało napastnika do podążania za nim, co często powoduje, że atakujący wykonuje pełne salto.