Mało kto wie, ale aikido jest jedną z najpopularniejszych obecnie sztuk walki. Ta sztuka walki cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Niezwykle dużo osób chętnie tejże sztuki walki się uczy. Sporo osób jednak jest na etapie zastanawiania się, od czego by tutaj zacząć, aby było dobrze. Co można tym osobom doradzić? Zanim podejmie się decyzję o trenowaniu aikido, to warto sobie nieco przybliżyć ten sport i wiedzieć, na czym on polega. Raczej w ciemno nikt nie chce podejmować żadnych decyzji.

Czym jest aikido?

Aikido Łódź jest tak naprawdę sztuką walki, na którą się składa kilka technik głównych, które złożone są głównie z dźwigi oraz rzutów. Zdaniem specjalistów, w tej niesamowitej sztuce walki można wyróżnić sporo kombinacji technicznych. Specjaliści oceniają, że jest ich ponad dwieście. Chociaż jest to sztuka walki, to spopularyzował się bardziej jako działalność, która ma charakter rekreacyjny oraz sportowy. Bardzo ciekawe jest to, że pomimo iż jest to technika niezwykle popularna, to wielu specjalistów jej przydatność w samej samoobronie nieco kwestionuje. Niektóre osoby są zdania, że rzuty aikido oraz ciosy nie spełniają w praktyce swojej roli, jak i w walce rzeczywistej wręcz. Jednak na zwolenników aikido również nie może narzekać.

Aikido Łódź jest tak naprawdę sztuką walki, na którą się składa kilka technik głównych, które złożone są głównie z dźwigi oraz rzutów

Należy podkreślić, że aikido polega głównie na neutralizowaniu wszelkich ataków, a do tego na kontroli atakującego. Poza tym pozwala się nam obronić, a jednocześnie nie powodować żadnych ważnych obrażeń u osoby atakującej, jak i u osoby broniącej się.

W jaki sposób zacząć ćwiczyć aikido?

W zasadzie jak każdą sztuką walki, tak i właśnie z aikido, rozpoczęcie praktyk przede wszystkim polega na samym treningu. Osoby początkujące, dla uzyskania lepszego efektu, powinny oczywiście ćwiczyć pod okiem odpowiedniego trenera/nauczyciela. Jednak obecnie nawet można zacząć swoją przygodę z aikido z filmem instruktażowym z sieci. Możemy także postawić na książkę z ilustracjami. W niej znajdziemy wszelkiego rodzaju techniki aikido. Dzięki instrukcjom krok po kroku wszystko uda się zrozumieć. Kluczem do zdecydowanie szybszej nauki jest nauka wręcz oraz do tego doskonalenie umiejętności przy realnym przeciwniku. Najlepiej byłoby się uczyć z trenerem, czy też z partnerem.

Osoby, które zaczynają przygodę z tym sportem, powinny pamiętać o przygotowaniu typowo fizycznym. Z pewnością tutaj nie ma mowy o tym, abyśmy wprost z siedzenia cały dzień przed komputerem nagle okazali się adeptami tejże sztuki walki. Zanim zapiszemy się na profesjonalne treningu, powinniśmy zadbać o naszą kondycję fizyczną.

Mało kto wie, ale aikido jest jedną z najpopularniejszych obecnie sztuk walki

Dla kogo aikido okaże się dobrym sportem? Aikido mogą trenować:

  • dzieci,
  • młodzież,
  • osoby dorosłe,
  • osoby starsze.

Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. Na aikido mogą się zapisać zarówno mężczyźni, jak i także kobiety. Na aikido możemy zapisać nawet kilkuletnie dzieci. Im wcześniej dzieci doświadczą smykałki do tego sportu, tym szybciej efekty będą zauważalne. Rzeczywiście coś w tym jest. Profesjonalne grupy aikido są podzielone nie tylko ze względu na wiek osób do nich uczestniczących, ale także ze względu na stopień zaawansowania uczestników. Wówczas warunki są podobne, a tym samym uczestnicy są na podobnym poziomie. Sprzyja to trenerowi dobrać odpowiedni typ zajęć, a do tego zajęcia są przyjemniejsze. Zwykle grupy startują wraz z początkiem nowego roku szkolnego, czy też wraz z początkiem nowego roku, ale dołączyć do utworzonej już grupy można bez większego problemu w dowolnej chwili. Nie ma z tym raczej problemu.