Każdy z rodziców chce, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało, zarówno pod względem intelektualnym, jak i fizycznym. Warto wziąć pod uwagę aikido – sport walki, wywodzący się z Japonii, który w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Treningi może zacząć każdy – sport ten jest świetny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To świetny sposób, aby dziecko mogło rozładować swoją energię, której na pewno mu nie brakuje – na treningach dzieci nie tylko poznają tajniki aikido, ale również spędzą czas w gronie rówieśników. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci już od około 5 lat.

Co daje dziecku uczęszczanie na zajęcia z aikido?

Przede wszystkim aktywność fizyczna pozwala na dbanie o zdrowie dziecka – w dzisiejszych czasach wiele dzieci niezdrowo się odżywia, ma za mało ruchu, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić swojemu maluchowi ciekawe zajęcia sportowe. Trenując aikido dziecko uczy się wielu ważnych rzeczy – m.in. współpracy czy odpowiedzialności. Sport ten polecany jest również dla tych dzieci, które są nieco bardziej nieśmiałe – dzięki niemu zyskają pewność siebie. Dziecko aktywnie uprawiające sport najprawdopodobniej nie będzie miało problemów z wadą postawy, zwiększy się również jego refleks.

Zajęcia dla dzieci w dużej mierze oparte są na zabawie. Trenerzy swoją uwagę skupiają przede wszystkim na tym, aby nauczyć dzieci poprawnej techniki upadania, precyzji i szybkiej reakcji.

Dziecko na każdych zajęciach poznaje nowe techniki aikido, zarówno na stojąco, jak i siedząco. Oczywiście, ćwiczenia, które są dokładnie omawiane przez trenera, dostosowane są do umiejętności maluchów. Nie chodzi tu o to, aby już za pierwszym razem dzieci wykonały wszystko poprawnie – na tym etapie trenerzy dążą do tego, aby ćwiczenia sprawiały dzieciom frajdę i były dla nich interesujące, dlatego tak ważne jest, aby zajęcia były prowadzone w odpowiedni sposób.

Interesującą kwestią, zwłaszcza dla dzieci, może być strój do aikido. Osoby uprawiające ten sport ubrane są w kimono, czyli białą bluzę o klasycznym kroju, białe spodnie oraz pas. Bardziej zaawansowani zawodnicy zakładają również specjalne szerokie spodnie w ciemnym kolorze, nazywane hakama. Osoby, które osiągnęły mistrzowski poziom, dostają czarny pas. Strój zawodników dopełniają klapki zori, jednak do walki przystępuje się na boso.

Chcesz zapisać swoje dziecko na tego typu zajęcia. Wpisz aikido dla dzieci Łódź i znajdź klub, który organizuje takie zajęcia. Aikido to świetny sport zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, który wpłynie pozytywnie na rozwój Twojego dziecka.