Świetny trening samoobrony

Większość osób, które poszukują szkoleń z zakresu sportów walki, chce opanować techniki samoobrony. Aikido Łódź jest doskonałym systemem, który pozwala na opanowanie zarówno samoobrony, jak i obrony osób trzecich. Przewaga aikido wynika z tego, że uczy technik i umiejętności, które wykorzystują siłę atakującego przeciwko niemu samemu, co pozwala nam na pokonanie silniejszego fizycznie przeciwnika. Aikido może się okazać przydatne do samoobrony i to nie tylko dla młodych i sprawnych fizycznie osób, ale także dla osób w każdym wieku, sprawności, płci, jak i kondycji fizycznej.

Współczesny trening aikido jest w taki sposób skonfigurowany, aby było możliwe trenowanie swojej wydolności w bardzo komfortowy sposób. Razem z postępem oraz opanowanymi technikami zauważymy, że nasza kondycja zacznie wzrastać, a ciało się przystosuje do poziomu wymaganego przez trening. Wiele osób także doświadcza utraty masy ciała oraz zwiększenie wydolności fizycznej dzięki trenowaniu aikido. Stopień obserwowany zmian jest zależny od wysiłku włożonego w trening. Możemy zauważyć, że aikidocy doświadczeni wykonują upadki na matę przy prędkościach, które są zbliżone do tego, czego możemy oczekiwań podczas oglądania zawodów w gimnastyce. Musimy pamiętać, że przed chodzeniem należy opanować raczkowanie, ale gdy damy radę, to i my opanujemy umiejętność aikido od razu. Na pewno poprawimy wytrzymałość, sprawność oraz kondycję.

Bezpieczne szkolenie

W treningach aikido nie mamy zbyt silnego nacisku na wszelkie „techniki uderzeń”. Nie ćwiczymy tutaj głównie kopnięć, czy też uderzeń pięściami, jak ma to miejsce w karate, czy też w Mai Thai. W efekcie nie mamy żadnych urazów, które wynikają z obrażeń otrzymanych od partnera. Wypadki oczywiście zdarzają się w każdej sztuce walki, ale należy zauważyć, że aikido ma bardzo specyficzną metodologię treningową. Usuwa ona niektóre z przyczyn potencjalnych uszczerbku na zdrowiu. Nasze bezpieczeństwo podczas treningu uważamy za sprawę zasadniczą.

Gdy już zapiszemy się na zajęcia, to będziemy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Poza postępem, który będziemy zauważać po każdym treningu, to także będziemy świetnie się bawić. Bardzo wciągniemy się w uprawianie tego sportu. Z czasem nie będziemy sobie wyobrażać życia bez treningów. Wspaniałe jest to, że aikido możemy uprawiać całą rodziną. Są specjalne grupy dla maluszków oraz dla starszych dzieci. Będziemy mieli okazję spędzić wspólnie czas i robić coś wyjątkowego.